Пружина для календарів

Пружина для виготовлення календарів, блокнотів, брошур і її види.
Найважливішою комплектуючої будь-якого календаря, а також палітурним матеріалом для іншої поліграфічної продукції, є пружина. Зовнішній вигляд і якість календаря залежать від кольору, діаметра і якості пружини. Адже чим професійніше навівка, ніж гармонійніше підібраний колір пружини до дизайну календаря - тим приємніше і довше його використання.
 
Пружина для навивки календарів - це дріт, свитий на спеціальному пристрої в двосторонні елементи - «гребінки» і «гачки». На навивально-палітурному обладнанні, в отримані після перфорації отвори, вставляються гачки, пружина обжимается, і виходить календар (або блокнот, або брошура).
 
Види пружин для палітурки (навивки).
Прийнято три міжнародні стандарти палітурки: 4:1, 3:1 і 2:1. Ці цифри показують співвідношення числа гачків до одного дюйму довжини пружини. Пружина з кроком 4: 1 застосовується вкрай рідко, оскільки світова стандартизація зробила свою справу, і необхідне обладнання для подібного палітурки відходить у минуле. На даний момент застосовується для календарів, зошитів і блокнотів невеликої або середньої товщини металева пружина 3:1 діаметром від 6 до 14 мм. Для презентацій каталогів продукції і альбомів великої товщини використовують пружину 2:1, діаметром від 16 до 32 мм.
Найважливішим критерієм вибору пружини є товщина стопи, що переплітається. При виробництві квартальних календарів використовують палітурні пружини діаметром від 6 до 9 мм (для кашированих підкладок). При навивці перекидних календарів використовують пружину більшого діаметра. Від 9 до 14 мм.
Продається пружина або в бабінах, або в нарізці поштучно.
Для навивки наших календарів і для продажу ми використовуємо: пружину для автоматичних навівщіков в бабінах (більш жорстка) і пружину для ручних обжімщіков і в бабінах, і в нарізці під формат календаря (м'якша).
Для швидкісної нарізки пружини з відліком будь-якої кількості кілець діаметром від 6 до 14 мм, наша друкарня використовує 2 автоматичних каттера пружини.